Viktor E. Frankl

Mõttetahe

Kõvakaaneline

Valitud ettekandeid logoteraapiast.
Neuroloog ja psühhiaater Viktor E. Frankl on logoteraapia rajaja. See on psühhoteraapia kolmas Viini koolkond. Raamat sisaldab Frankli tähtsamaid ettekandeid, mis tähistavad tema teaduslikku arenguteed. Kõik artiklid käsitlevad üht teemat: inimene mõtte, logose otsingul.
Logoteraapilise praktika põhiküsimuseks on, kuidas leiab inimene oma mõtte, oma tähenduse olukorrale. Frankl ei väsi kordamast, et väärikat mõtet tuleb otsida, see tuleb endas üles leida tänu südametunnistusele, mida Frankl nimetab ka alateadlikuks jumalaks iseendas (unconcious god) või eetiliseks instinktiks. Südametunnistus aitab mõnikord leida niisuguse mõtte, mis vastandub kujunenud väärtustele – seda juhul, kui need väärtused ei vasta enam muutunud olukorrale. Selliselt sünnivad Frankli arvates uued väärtused. “Tänane unikaalne mõte võib homme omandada universaalse väärtuse mõõtmed” tõdeb Viktor Frankl.
Mitte keegi, ka mitte logoterapeut ei saa inimesele ette öelda seda mõtet, mida sündmus või eluline olukord tema jaoks tähendab. Kuid logoteraapia abil saab laiendada võimalike tähenduste spektrit, mida iga olukord endas võib sisaldada. Me saame olla avatud erinevate tähenduste jaoks, teadlikult uurida ja kaaluda võimalikke tähendusi, mida olukord sisaldab ja valida siis ühe neist. Kuid mõtte ja tähenduse valimisest üksi ei piisa. Järgneb otsus, kuidas soovime selle tähenduse ellu viia.
Konsultant erialaterminoloogias: Vaino Vahing.

7,90

Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 210 × 145 × 18 mm
Ilmumisaasta

2001

Formaat

Kõvakaaneline

Kirjastus

Johannes Esto Ühing

Lehekülgi

263

Autor

Viktor E. Frankl

Tõlkija(d)

Jüri Maadla, Piret Metspalu

Toimetaja(d)

Helju Vals